Yhteystiedot

LIITY MUKAAN
Säkylän Sosialidemokraatit ry:n toimintaan. Ota yhteyttä johtokunnan jäseniin.
Sivustoihin liittyvä palaute suoraan ylläpitoon demari.sakyla(at)gmail.com

Pikakysely

Otatko vai oletko jo saanut koronarokotteen ?

Näytä vanhat kyselyt »

Sisältölaatikko

Henriksson jatkaa ruotsalaisten johdossa

30.05.2021

Anna-Maja Henriksson on valittu odotetusti ruotsalaisen kansanpuolueen puheenjohtajaksi. Puoluekokous oli koolla virtuaalisesti.

Henriksson toimii tällä hetkellä pääministeri Sanna Marinin (sd.) hallituksen oikeusministerinä. Ensimmäisen kerran vuonna 2007 eduskuntaan valittu Henriksson on aiemmin toiminut oikeusministerin tehtävässä myös vuosina 2011–2015.

25.06.2021Turvallista juhannusaikaa
24.06.2021Sote -uudistus hyväksyttiin
24.06.2021Salonen : Ikäihmiset huomioon helteillä
23.06.2021Mansikan sesonki käsillä
22.06.2021Nieminen luotsaa sd-ryhmää Säkylässä
22.06.2021Työttömyys laskussa Satakunnassa
21.06.2021Paikkajakoneuvottelut Säkylässä alkavat tänään
20.06.2021Helle hellii
19.06.2021Kallille valtiopäiväneuvoksen arvonimi
18.06.2021Meripolitiikasta Suomen vahvuus

Siirry arkistoon »